• ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
 • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
 • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH

Szkoła Przedsiębiorczości

 • Rzeszów 9 kwietnia 2008
  Rzeszów 9 kwietnia 2008
 • Rzeszów 9 kwietnia 2008
  Rzeszów 9 kwietnia 2008
 • Rzeszów 9 kwietnia 2008
  Rzeszów 9 kwietnia 2008
 • Warszawa 28 kwietnia 2008
  Warszawa 28 kwietnia 2008
 • Warszawa 28 kwietnia 2008
  Warszawa 28 kwietnia 2008
 • Warszawa 28 kwietnia 2008
  Warszawa 28 kwietnia 2008
Dnia 9 kwietnia 2008 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się gala nadania Certyfikatów Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości".
 
W uroczystej gali wręczenia certyfikatów dla Technikum nr 2 oraz II Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Przemyślu wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły pan dyrektor mgr Adam Winiarski, pani mgr Magdalena Wantuch - koordynator programu oraz przedstawiciele uczniów. 
 
Certyfikat otrzymują szkoły, które przygotowują uczniów do rynku pracy, uczą gospodarowania finansami, współpracują ze środowiskiem lokalnym, upowszechniają wiedzę ekonomiczną oraz wyróżniają się dbałością o jakość nauczania i wychowania.
 
Do programu przystąpiło 526 szkół, które przez rok realizowały program Szkoła Przedsiębiorczości. 
Po analizie sprawozdań koordynatorów programu przyznano 266 certyfikatów.
 
 
 
Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów, a nasze technikum otrzymało tytuł lidera programu i zaproszenie na ogólnopolską galę jako jedyna szkoła z Przemyśla i jedna z 10 w województwie podkarpackim.
 
Podczas ogólnopolskiego podsumowania programu Certyfikat Jakości "Szkoła Przedsiębiorczości", które odbyło się 28 kwietnia w Galerii Porczyńskich w Warszawie, nagrodzone zostały 64 szkoły, w tym Zespół Szkół Ekonomicznych w Przemyślu, które najlepiej spośród 205 wyróżnionych Certyfikatem realizują zadania z zakresu szeroko rozumianej edukacji ekonomicznej, kształtują postawy przedsiębiorcze, przygotowując swoich absolwentów do dorosłego życia.
 
 
 
Uroczysta Gala - Przyznanie tytułu LIDERA SZKOŁY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - Warszawa 28 kwietnia 2008
 
Uroczystość ta była wyjątkową okazją do spotkania się przedstawicieli szkół, które otrzymały Certyfikat Jakości, przedstawicieli samorządu, w szczególności Urzędów Marszałkowskich oraz sektora biznesu. 
 
Spotkanie Liderów "Szkoła Przedsiębiorczości" zaszczyciła swoją obecnością Pani Krystyna Szumilas, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz przedstawiciele takich instytucji, jak Komisja Nadzoru Finansowego czy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronat nad konferencją objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Strózik.
 
 
 
Tekst: Magdalena Wantuch - nauczyciel koordynator programu "Szkoła Przedsiębiorczości"
Zdjęcia: Magdalena Wantuch,
www.junior.org.pl