• ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH

FINALISTKA konkursu „Podkarpacie w Europie – Europa na Podkarpaciu”

Rok szkolny 2012 / 2013 » FINALISTKA konkursu „Podkarpacie w Europie – Europa na Podkarpaciu”

2013-05-21 20:32

 20 maja 2013 r. Dominika Ciupińska z kl. I a z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Przemyślu, pod opieką merytoryczną Beaty Damaszko – nauczyciela przedmiotów zawodowych, została finalistką konkursu „Podkarpacie w Europie – Europa na Podkarpaciu” zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Krosna. Finał konkursu odbył się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. 

 
Do 15 kwietnia młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego miała za zadanie napisać esej na jeden z czterech, zaproponowanych tematów, związanych z Unią Europejską. 10 najlepszych prac zostało zakwalifikowanych do etapu finałowego konkursu. 
 
W finale konkursu gości i młodzież przywitał prof. dr hab. Grzegorz Przebinda rektor PWSZ w Krośnie. Uczestnicy II etapu odpowiadali na 40 pytań w ramach „dyktanda europejskiego”. Nagrodą dla 5 najlepszych uczniów, biorących udział w konkursie był wyjazd do Europarlamentu.
 
W ramach konkursu odbyła się również debata nt. „Przyszłość UE – zagrożenia perspektywy, szanse”. Uczestniczyli w niej m.in. profesor Roman Kuźniar – politolog i dyplomata, doradca Prezydenta RP ds. międzynarodowych, Elżbieta Łukacijewska – posłanka do parlamentu UE oraz Artur Sporniak - redaktor Tygodnika Powszechnego.
 
Serdecznie gratulujemy !