• ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PWSW

Strona główna » WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PWSW

2016-04-12 11:20

  „Esej w zakresie nauk społecznych - politologii, socjologii i stosunków międzynarodowych"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Patrycja Bil z kl. III b/TH z CKZiU nr 2 pod opieką merytoryczną nauczyciela przedmiotów zawodowych – Beaty Damaszko została wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych” zorganizowanym przez Instytut Nauk Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

W roku szkolnym 2015/2016 jest to już IX edycja konkursu, który jest formą popularyzacji wśród uczniów szkół średnich wiedzy o stosunkach międzynarodowych. Umożliwia młodzieży udział w debacie o problemach współczesnego świata, o pokoju, prawach człowieka, globalizacji, instytucjonalizacji itp.

W skład Komisji Konkursowej wchodzą pracownicy naukowi PWSW, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prace laureatów są publikowane w jednym z periodyków naukowych wydawanych przez Instytut Stosunków Międzynarodowych PWSW tj.: „Studia europejskie i sto­sunki międzynarodowe", „Polityka Globalna".

Honorowy  patronat nad Konkursem zadeklarowali Marszałek Sejmu RP, Konsul Generalny RP na Ukrainie oraz wyspecjalizowane ośrodki analityczne i instytucje publiczne  m.in.: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w Warszawie, Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Tekst: Beata Damaszko – nauczyciel przedmiotów zawodowych.