• ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH
  • ZESPL SZKL EKONOMICZNYCH

Sprzątanie świata

Strona główna » Sprzątanie świata

2017-09-19 13:03

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Urząd Miasta p.t. "Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej akcji brzmiało "nie ma śmieci - są surowce", a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału.  Opiekunami młodzieży, biorącej udział w akcji była pani Magdalena Wiglusz i pani Tamara Turczyńska. Mimo, że w tym roku sprzątaliśmy w sobotę, chętnych do sprzątania nie brakowało. Z dużą energią zabraliśmy się za porządkowanie terenu po prawej stronie Sanu, co jest już niemalże tradycją. Pogoda dopisała nam po raz kolejny. "Surowców" do zebrania było aż nadto, co świadczy o tym, że nadal nie potrafimy uszanować przyrody -  naszego miejsca do wypoczynku...

Zebraliśmy kilka worków śmieci, wśród których najwięcej było tworzyw sztucznych, szklanych butelek i puszek. Nie zabrakło również kilku części garderoby i opony. Dzięki akcji udało się zrealizować lekcję z 3 przedmiotów: biologii, geografii i wychowania fizycznego.

Dziękujemy nie tylko młodzieży, która po raz kolejny nie zawiodła i tak licznie przybyła, nie tylko z Przemyśla, ale również z  podprzemyskich miejscowości, ale także najmłodszym uczestnikom, którzy z zapałem porządkowali teren.  Szczególne podziękowania kieruję do uczennic: Moniki Czubak i Pauliny Wrotny za determinację jaką się wykazały podczas wyciągania i transportowania ciężkiej opony,  przez całą długość sprzątanego terenu. To był taki mały, lokalny runmageddon.

Zdjęcia i tekst: Magdalena Wiglusz, Tamara Turczyńska